واحد بازرگانی

واردات

کاغذ به عنوان کالای تأثیر گذار در اقتصاد کشور که مصرف آن شاخص توسعه اقتصادی یک کشور است، واردات انواع کاغذ و فراورده های آن و سپس مصرف و صادرات آن باعث پویایی اقتصاد و اشتغال زایی در کشورها می باشد. بررسی ها در زمینه تجارت این محصول و فرآورده های جانبی آن پیش بینی میکند که، تجارت انواع کاغذ و مقوا روند افزایشی خواهد داشت. با سرمایه گذاری در این حوزه در جهت احداث و افزایش ظرفیت تولید کارخانه ها میتوان علاوه بر تأمین نیاز داخلی، مازاد عرضه به صورت صادرات فرآورده‌های کاغذسازی باعث درآمدزایی و نیز ارز آوری خواهد شود.
مهم ترین فعالیت گروه صدر تا سال 1396 در زمینه بازرگانی خارجی است، شرکت تاو کاغذ از 2 بخش تولیدی و بازرگانی تشکیل شده است که واحد بازرگانی آن از ابتدای شروع به کار در زمینه واردات انواع کاغذ فعالیت خود را آغاز نموده و بر مبنای اهدافی که برای آن تعریف شده است به فعالیت خود ادامه می دهد. همچنین در خصوص واردات ماشین آلات و تجهیزات کاغذسازی مورد نیاز واحد تولید نیز بر مبنای شرح وظایف محوله اقدام می نماید.

یکی از استراتژی های مهم شرکت صادرات انواع محصولات تولیدی خود شامل انواع کاغذ به کشورهای بازار هدف صادراتی مانند کشورهای همسایه، کشورهای حوزه خلیج و غیره می باشد.

1- برندسازی بین المللی 

2- افزایش قابلیت های مدیریتی

3- بهره مندی از بیشترین ظرفیت تولید

4- کاهش هزینه های ثابت

5- کاهش اثرات تغییرات تقاضای فصلی

اهداف کلیدی

صادرات

یکی از مهمترین اهداف شرکت تاو کاغذ تولید و صادرات کاغذ با توجه به توان و ظرفیت فنی می باشد .عمده صادرات کاغذ از کشور آمریکا انجام می شود و کشورهای سوئد، آلمان، فنلاند و کانادا در رتبه های بعدی قرار دارند. شرکت تاو کاغذ در تلاش است با افزایش ظرفیت های نیروی انسانی، ماشین آلات و تجهیزات کاغذسازی، مواد اولیه کاغذ و ... علاوه بر افزایش اشتغال برای جوانان کشور و تأمین نیاز داخلی، مازاد عرضه خود را به صورت صادرات فرآورده‌های کاغذ که باعث درآمدزایی ایران می شود، در برنامه های تجاری خود قرار دهد.

شرکت تاو کاغذ استراتژی های مختلفی در حوزه های کاری خود تعیین و تدوین نموده است. همانطور که گفته شد یکی از استراتژی های مهم شرکت صادرات انواع محصولات تولیدی خود شامل انواع کاغذ به کشورهای بازار هدف صادراتی مانند کشورهای همسایه، کشورهای حوزه خلیج فارس و غیره می باشد و از این طریق قصد دارد اهداف کلیدی تعیین شده در حوزه صادرات را که شامل موارد زیر میباشد محقق نماید.
در همین خصوص با توجه به توانمندی بسیار بالای واحد بازرگانی خارجی گروه صدر در زمینه واردات و صادرات کالا از کشور استراتژی مدونی جهت صادرات کالا خصوصأ به کشورهای منطقه به عمل آمده است.

TOP